بلوک سیپورکس یا بتن گازی (AAC) چیست

بلوک سیپورکس یا بتن گازی (AAC) چیست

بلوک سیپورکس

بلوک سیپورکس چیست :

بلوک سیپورکس ، یک نوع  بتن گازی (AAC) می باشد . نام این بلوک از حرف اول واژه های Silic Pro Expansion گرفته شده است . در واقع بلوک هبلکس نسل جدیدی از بلوک سیپورکس می باشد . هر متر مکعب از این بلوک ، با توجه به جنس سیلیس و آهک ، از ترکیب حدود ۲۰۰ کیلوگرم سیمان +۳۵۰ کیلوگرم ماسه سیلیسی ریزدانه + ۱۰۰ کیلوگرم آهک +۳۰۰ تا ۵۰۰ گرم پودر آلومینیوم به همراه کمی افزونه های دیگر ، ساخته می شود . این ترکیب را در اتوکلاو ، زیر فشار بخار آب ، ۱۰ اتمسفر و دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهند .

بتن گازی چیست :

بتن گازی یا بتن هوادار اتوکلاوی (AAC)  ، یک نوع خاص از بتن سبک متخلخل می باشد؛که در دهه ۱۹۹۰ در کشور سوئد تولید گردید . بتن گازی دارای خواص چوپ نظیر سبکی ، عایق حرارتی ، قابلیت برش و شکل پذیری می باشد درحالی که قابلیت اشتعال و فسادپذیری ندارد و هدف از تولید آن نیز، دستیابی به خواص ذکر شده در بتن بوده است . بعد از سال های ۱۹۵۰ ، این محصول با روش ها و نام های مختلف در سایر کشورها تولید می گردد. این محصولات که با نام تجاری ثبت شده نظیر هبلکس ، یاتونگ ، یونیپل، دروکس و سیپورکس تولید می شوند ، از نظر طرح اختلاط ، مواد اولیه ، روش برش دادن بتن و مراحل پیش و پس فرآیند با یکدیگر تفاوت دارند .

مواد اولیه تولید بتن گازی (AAC) :

به طور کلی بتن های گازی (AAC) از ترکیب مواد زیر تشکیل می شود .
۱-ماده پایه سیلیسی مانند ماسه سیلیسی آسیاب شده یا خاکستر بادی
۲-ماده چسباننده : سیمان پرتلند معمولی و آهک به عنوان چسباننده مورد استفاده قرار می گیرد. از واکنش این مواد با سیلیس ، طی فرایند اتوکلاو ، سیلیکات کلسیم هیدراته تولید می شود .

توضیج نحوه هوادار کردن بتن گازی(AAC):

اعمال گاز ، یکی از روش های هوادار کردن بتن می باشد که این گاز توسط واکنش شیمیایی در بتن تولید می شود . نکته ی مهمی که برای انجام این کار باید مورد توجه قرار گیرد این است که ملات باید کارایی مناسبی داشته باشد تا حباب ها ی گاز در آن به طور یکنواخت توسعه یافته و از ملات خارج نشوند بنابراین باید سرعت ایجاد حباب گاز ، روانی دوغاب و زمان گسترش هماهنگ باشند .
استفاده از پودر آلومینیوم ، یکی از معمولی ترین روش های اعمال گاز یا حباب برای تولید بتن گازی می باشد . برای تولید حباب ها ، از آلیاژ آلومینیوم یا پیروکسید هیدروژن نیز استفاده می شود . زمانی که بتن هوادار در دمای بالا و تحت فشار ، عمل آوری یا به اصطلاح اتوکلاوی می شود ، خواص مقاومتی و کاهش پدیده جمع شدگی در آن افزایش می یابد . در کل محصولات اتوکلاوی دارای ساختاری متفاوت نسبت به ماده ای که اتوکلاو  نشده می باشند .

خواص بتن گازی (AAC):

۱-جرم حجمی :
 یکی از مهم ترین خصوصیات بتن گازی ، جرم حجمی می باشد . جرم حجمی در حالت خشک شده در کوره به عنوان معیار جهت مقایسه انواع بتن سبک می باشد .جرم حجمی خشک بتن گازی معمولا بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ گرم بر مترمکعب تولید می شود.
۲- جذب آب :
درصد وزن آب جذب شده نسبت به وزن خشک نمونه بتن طی زمان مشخص استغراق در زیر آب ، جذب آب محسوب می شود .مقدار جذب آب بتن معمولی حدود ۵ تا ۱۰ درصد وزنی می باشد در حالی که میزان جذب آب نمونه های بتن گازی حدود ۷۰ درصد می باشد .
۳-جمع شدگی ناشی از خشک شدن :
در مرحله ی اولیه خشک شدن بتن ، آب از منافذ بزرگ خارج می گردد که موجب کاهش رطوبت در بتن می شود اما این کاهش رطوبت با کاهش حجم چندانی همراه نیست اما با ادامه مرحله خشک شدن ، آب از منافذ مویین کوچک بتن و همچین آب جذب شده روی سطوح داخلی مواد متشکله بتن گازی خارج می شود که عامل اصلی جمع شدگی بتن می باشد چرا که با کاهش قابل توجه حجم سیمان همراه است . جمع شدگی بتن اتوکلاوی کمتر از بتن معمولی می باشد . طبق استاندارد انگلیس B.S حداکثر مجاز جمع شدگی ناشی از خشک شدن برای بلوک های گازی برابر با ۰/۹ درصد تعیین شده است .
۴- مقاومت فشاری :
افزایش جرم حجمی موجب افزایش مقاومت فشاری بتن گازی مانند بقیه بتن ها می شود . وضعیت رطوبتی نمونه نیز در مقاومت فشاری بتن موثر است . مقاومت فشاری نمونه های خشک شده در هوای ۱۵ تا ۲۰ درصد بیشتر از نمونه های اشباع شده می باشد . بتن های گازی در پایان فرآیند عمل آوری خاص اتوکلاو که روی آن ها اعمال می شود به مقاومت نهایی خود رسیده و مقاومت آن ها در طی زمان افزایش محسوسی نخواهد داشت.