خدمات بلوک CLC برای انبوه سازان را به شما معرفی می کنیم

خدمات بلوک CLC برای انبوه سازان را به شما معرفی می کنیم

خدمات بلوک CLC 

بلوک CLC

از مصالح جدید و نوآورانه در ساختمان سازی ، می توان بلوک CLC یا بلوک بتنی سبک سلولار را نام برد . این بلوک از نظر فنی و اجرایی دارای مزیت های فراوانی می باشد و این باعث شده است که در اکثر مناطق دنیا ، ترکیبات مختلف بلوک CLC برای ساخت ساختمان های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

خدمات بلوک CLC برای انبوسازان شامل موارد زیر می باشد  :

۱-عدم نیاز به مجوز عایق سازی با بلوک CLC :
زمانی که از بلوک CLC در ساختمان استفاده می شود دیگر ‌نیازی به استفاده از عایق دیگری نیست ؛ چرا که بلوک CLC ‌به تنهایی قابلیت عایق کردن تمام دیوارها را دارد و خاصیت عایق بودن بلوک CLC ، در قوانین جدید ساختمان سازی نیز مطرح شده است .
هنگامی که گفته می شود بلوک CLC عایق است ؛ این سوال مطرح می شود که این بلوک عایق چیست ؟ جواب این سوال این طور بیان می شود :
الف ) بلوک CLC ‌عایق گرما و سرما :
با توجه کردن به ساختمان‌های قدیمی ساز ،متوجه این موضوع خواهید شد که میزان زیادی گرما از دیوارها از دست می رود و هم چنین محیط داخلی ساختمان ، به سادگی خنک نمی شوند ؛ چرا که دیوارها به راحتی گرما و سرما را منتقل می‌کنند. بهترین راه حل این مشکل استفاده از بلوک CLC می باشد زیرا بلوک CLC به خاطر وجود ماده سیلیس در آن و حباب‌های هوای ایجاد شده در ساختار سلولی بلوک CLC موجب شده است که این بلوک ، ‌هادی خوبی برای گرما و سرما نباشد ؛ در نتیجه دیوارهای ساخته شده با بلوک CLC ، در گرمای شدید تابستان، حکم یک عایق گرمایی را دارد و فضای داخلی ساختمان با استفاده از یک کولر آبی ساده ، به راحتی خنک می گردد.
ب ) بلوک CLC عایق صدا یا آلودگی صوتی :
استفاده از بلوک CLC در ساختمان سازی باعث شده است که ، آلودگی صوتی ، کم تر موجب آزار و اذیت همسایه ها شود و هم چنین همسایه‌های شلوغ و پر سرو صدا کم تر مخل آسایش سایرین گردند.
۲- سرعت بالای ساختمان سازی :
افزایش سرعت ساختمان سازی یکی دیگر از خدمات بلوک CLC می باشد که موارد زیر را شامل می شود:
الف ) ابعاد بلوک CLC ‌به گونه ای می باشد که دیوار چینی را ساده تر می کند. ابعاد بلوک CLC نسبت به آجر بزرگ تر می باشد ؛ بنابراین با استفاده از این بلوک ها ، ملات کمتری مصرف شود. استفاده از چسب بلوک در مناطق سرد و پر باران پیشنهاد می شود چرا که در این مناطق لازم است که ملات قرار گرفته بین ردیف‌های بلوک CLC سریع تر خشک شوند.
ب ) حمل و نقل بلوک CLC ، به کارگران قوی و ماهر نیاز ندارد چرا که این بلوک سبک می باشد و با استخدام چند کارگر ساده ، یک ساختمان کوچک چهار طبقه را می توان طی چند هفته، دیوار چینی کرد. سرعت ساختمان سازی برای ساختمان های بزرگ هم به طور چشمگیر افزایش می یابد.
ج ) بلوک CLC بسیار ساده تر از آجر تراز می شود چرا که با استفاده از این بلوک ، تعداد کمتری از ردیف ها‌ نیاز به تراز کردن و شاقول شدن دارند و سرعت چیدن بلوک CLC روی همدیگر بیشتر می شود. جابجا کردن و چیدن ردیف‌های بلوک CLC ‌، زحمت کم تری برای کارگران خواهند داشت .
د ) با توجه به افزایش سرعت دیوارچینی توسط بلوک CLC، میزان دستمزد کارگران روزمزد نیز بسیار کمتر خواهد شد بنابراین پایین آمدن میزان دستمزد موجب پایین آمدن هزینه‌های سنگین ساخت و ساز نیز خواهد شد که یکی از مهم ترین خدمات بلوک CLC به شمار می آید.
۳-افزایش سرعت بعد از دیوار چینی :
بلوک CLC ، چطور باعث افزایش سرعت بعد از دیوارچینی می شود که جواب این سوال را با مطالعه موارد زیر متوجه خواهید شد :
الف ) بلوک CLC ‌، بسیار آسان بریده می‌شود، چکش خوار است و سوراخ کردن و دریل کردن این بلوک ، ‌بسیار ساده می باشد. سیم کشی و لوله کشی توسط برقکار‌ها و لوله‌کش‌ها به علت ساختار سبک و اسفنجی بلوک CLC، به سرعت و با کمترین زحمت انجام می گیرد .
ب ) با اتمام مراحل سیم کشی توکار و قرار گرفتن لوله‌های اب و گاز درون دیوار ، نوبت به گچکاری ساختمان می‌رسد. یک لایه دو الی سه میلی متری روی بلوک CLC ، موجب تکمیل مرحله ی گچ کاری می شود .
ج ) با توجه به این که بلوک CLC به راحتی دریل می‌شود ؛ بنابراین کابینت سازی و نصب پرده‌ها روی دیوار ، ساده تر می شود . بلوک CLC برخلاف حالت اسفنجی که دارد ، خواص بتن را حفظ کرده است و به راحتی شل نمی شود و این باعث شده است که کابینت‌ها و دیگر اجزای ساختمان محکم روی آن قرار می‌گیرند.