روش تولید بلوک CLC و انواع آن را با جزئیات برای شما شرح می دهیم

روش تولید بلوک CLC و انواع آن را با جزئیات برای شما شرح می دهیم

روش تولید بلوک CLC

توضیح بلوک CLC

بلوک CLC یا بلوک سبک بتنی سلولار که CLC مخفف عبارت Cellular Light weight Concrete می باشد. . این بلوک را ۷۰ سال قبل توسط مهندسین سوئدی برای جایگزین کردن آن به جای چوب در ساختمان سازی تولید کرده اند.
امروزه به جای آجر و بلوک‌های سیمانی و سفالی از بلوک CLC که از جدیدترین نوع مصالح ساختمانی است ، استفاده می‌شود. بلوک‌های سیمانی متخلخل که حالت اسفنجی دارند، جزء دسته ی بلوک CLC محسوب می‌شوند.

انواع بلوک CLC

مواد اصلی تشکلیل دهنده بلوک CLC شامل سیمان، ماسه بادی و ماده حباب زا می باشد. حال جنس ماده حباب زا تعیین کننده نوع بلوک یا بتن می باشد به طوری که اگر جنس این ماده حباب زا، فوم باشد ، فوم بتن تولید می شود. اگر ماده حباب زا ، پودر آلومینیوم باشد، اصطلاحاً به آن بتن گازی گفته می‌شود و اگر جنس ماده حباب زا ، پودر آلومینیوم باشد و به روش اتوکلاوی عمل آوری شود، بلوک هبلکس حاصل خواهد شد. این سه بلوک CLC دارای خواص یکسان می باشد؛ چرا که روش تولید و مواد اصلی تشکیل دهنده آن ها به جز ماده حباب ساز، همگی یکسان است. ساخت حباب در داخل بلوک CLC ،تنها وظیفه ی ماده حباب ساز می باشد و انواع مختلف آن، تغییر زیادی در مقاومت و کاربرد بلوک CLC نخواهد داشت.

روش تولید بلوک CLC

در ابتدا سیمان و ماسه بادی مورد نیاز برای تولید بلوک CLC توسط بالابرها ، از سیلوهای بزرگ تعبیه شده در اطراف کارخانه، وارد خط تولید می شود تا در زمان‌های مختلف و مورد نیاز ، مورد استفاده قرار گیرد.
روش تولید بلوک CLC به این صورت است که در مرحله ی اول ، سه ماده اصلی ، سیمان و اب با مقداری ماسه بادی به خوبی با یکدیگر مخلوط می‌شوند و در حین مخلوط شدن ، ماده حباب زا نیز اضافه می‌شود. در مرحله ی دوم ترکیب حاصل شده را به داخل قالب‌های بزرگ تعیبه شده می‌ریزند. با توجه به این که ماده حباب ساز، باعث افزایش حجم مخلوط بلوک CLC می شود بنابراین پر کردن کل قالب با مخلوط به دست آمده ، کار درستی نیست . ماده حباب زا ، بین زمان سه الی سه و نیم ساعت، حباب کافی را در داخل قالب‌ها تولید خواهد کرد. حجم مخلوط داخل قالب باید به درستی تنظیم شود یعنی حجم مخلوط نه به اندازه ای کم باشد که حباب‌ها از داخل مخلوط خارج شوند و نه باید آن قدر زیاد باشد که باعث شوند حباب کافی و درست در داخل قالب ایجاد نشود. سپس قالب‌ها را زمانی که به اندازه کافی حباب ‌درون آن ایجاد شد، برای عمل آوری بیرون می‌آورند. روش های متفاوتی برای عمل آوری بلوک CLC وجود دارد که با توجه به شرایط و نیاز ، مناسب ترین روش انتخاب می شود. روش اول : عمل آوری بلوک به روش اتوکلاوی می باشد که باید مخلوط را داخل کوره با دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد قرار بگیرد . این روش به علت مصرف بالای انرژی به صرفه نمی باشد. در روش دوم از گرمای داخل سالن و گرمای حاصل شده از عمل آوری قالب استفاده می‌شود و بلوک CLC اتوکلاو نشده تولید می شود. روش‌های دیگر نیز شامل ۷ روز قرار گرفتن در آب یا ۶ ساعت قرار دادن بلوک CLC در بخار ، مورد استفاده قرار می گیرد . نکته ی مهمی که باید به آن اشاره کنم این است که این بلوک ها حتما باید عمل آوری شوند .بعد اتمام فرایند عمل آوری بلوک CLC ، قالب‌ها برای بریده شدن و بسته بندی روی نقاله جابجا می‌شوند. اندازه قالب‌ها را می توان با توجه به سفارش مشتری ، کوچک تر یا بزرگ تر کرد.

خاصیت های بلوک CLC

۱-سبک ۲- مقاوم در برابر آتش سوزی ۳- عایق حرارت ۴- عایق صدا ۵- به دلیل خاصیت مویینگی ، از نفوذ رطوبت جلوگیری می کند بنابراین در شهرهای شمالی و جنوبی کشور که میزان شرجی و رطوبت بالا است و در تابستان‌ها کلافه کننده می‌شود، بلوک CLC، توانایی حفظ سرمای داخل خانه را دارد و رطوبت داخل خانه را کنترل خواهد نمود.