مزایای بلوک شیشه ای ( آجر شیشه ای)که لازم است بیشتر در مورد آن بدانید

مزایای بلوک شیشه ای ( آجر شیشه ای)که لازم است بیشتر در مورد آن بدانید

مزایای بلوک شیشه ای 

مزایای بلوک شیشه ای یا آجر شیشه ای:

فضای عمومی ساختمان نیاز به نور زیادی دارد و برای این گونه فضاها استفاده از شیشه مناسب نمی باشد چرا که شیشه ها در در برابر عوامل محیطی استقامت ندارند و عایق خوبی برای صوت و حرارت نمی باشند اما بلوک شیشه ای در عین حال که نور را منتقل می کند، بسیاری از خصوصیات یک دیوار آجری محکم را دارند واستفاده از آن را برای این گونه موارد پیشنهاد می شود. بلوک شیشه ای یا آجر شیشه ای در اشکال متنوع و گسترده ای مشتری تولید می شوند . بلوک شیشه ای انواع مختلفی دارند که هر نوع از آن ها دارای یک سری ویژگی های منحصر به فرد می باشد که مشتری می تواند بر اساس نیاز و ویژگی های مدنظر ، مناسب ترین انتخاب را بکند؛ به عنوان مثال برای کنترل میزان نور ورودی به فضاها از بلوک های مشبک استفاده می شود . بلوک های رنگی برای ایجاد فضایی با رنگ خاص مورد استفاده قرار می گیرند و برای جلوگیری از عبور نور ، نوع دیگری از این بلوک ها نیز طراحی شده اند که طبق نیاز مشتری در رنگ های متنوع عرضه می شوند.

در زیر به یک سری از مزایای بلوک شیشه ای اشاره شده است  :

۱-این بلوک ها جهت جداسازی فضاهای داخلی با حفظ روشنایی کافی مورد استفاده قرار می گیرد.
۲- ضخامت دیوارهای ساخته شده با بلوک شیشه ای ، ۸ سانتی متر می باشد درحالی که دیوارهای آجر سنتی دارای ضخامتی ،حداقل ۱۵ سانتی متر است ؛ در نتیجه با استفاده از این بلوک ها ، فضای کم تری اشغال شده که موجب افزایش فضای مفید اتاق می شود .
۳- دارای خواص بالای ایزولاسیون صوتی و حرارتی هستند.
۴- این بلوک ها در مقایسه با دیوارهای آجری سنتی ، سبک تر می باشند .
۵- یکی از بهترین مزایای بلوک شیشه ای این است که استفاده از آن با هر سلیقه ای سازگار است چرا که طرح ها و رنگ های متنوعی دارد.
۶-مراحل ساخت دیوار با بلوک شیشه ای شامل آجر چینی و در موارد خاص بند کشی است درحالی با استفاده از آجرهای سنتی باید تمامی مراحل آجر چینی ، گچ و خاک، سفیدکاری و نقاشی انجام گیرد ؛ بنابراین استفاده از آجر شیشه ای در عین سادگی ، موجب افزایش سرعت عمل می شود .
۷- در مجموع قیمت تمام شده (شامل مصالح و دستمزد) یک متر مربع (در دو طرف دیوار) دیوار شیشه‌ای در مقایسه با دیوار سنتی مناسب تر خواهد بود چرا که در دیوار سنتی بعد از آجر چینی مراحل گچ و خاک، سفیدکاری و رنگ آمیزی برای دو سمت دیوار همچنان باقی است که هزینه‌های قابل توجهی را به قیمت تمام شده یک متر مربع دیوار سنتی اضافه خواهد کرد.
۸- دیوارهای شیشه ای را می توان به راحتی تنها با یک دستمال نم دار تمیز کرد در حالی که برای حفظ نظافت دیوارهای سنتی ، حداقل هر ۴ سال یک بار باید رنگ آمیزی شود .
۹- از آجرهای شیشه ای می توان در تمام یا بخش هایی از نمای ساختمان استفاده کرد.
۱۰- برای ساخت سکوبندی آشپزخانه و یا میز اپن از آجرهای شیشه ای می توان استفاده کرد.
۱۱- از آجر شيشه‌ای به مقادير قابل توجه در ساختمان‌های مسكونی، اداری، رستوران‌ها‌، ابنيه هنری، فرهنگی و مذهبی استفاده می‌شود.
موارد استفاده از بلوک شیشه ای

مشخصات فیزیکی بلوک شیشه ای:

بلوک های شیشه ای در ابعاد ۱۹*۱۹ و۲۴*۲۴ و ۳۰*۳۰ و۹*۱۹ و قطر ۸ سانتیمتر تولید می شوند و با اسپیسرهای (بند فاصله) ۱سانتی ، ۰٫۵ سانتی ، ۰٫۰۲ سانتی اجرا می‌شود.