مشخصات فنی بلوک سبک چیست؟

مشخصات فنی بلوک سبک چیست؟ |تولید کننده بلوک هبلکس تهران بلوک aac

طبق نتیجه های به‌دست‌آمده از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، ضریب هدایت حرارتی بلوک سبک برابر w/m°k 2/0   است.

مشخصات فنی بلوک سبک چیست؟

مشخصات فنی بلوک سبک چیست؟

مشخصات فنی بلوک سبک چیست؟
عایق حرارت و صدا:

طبق نتیجه های به‌دست‌آمده از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، ضریب هدایت حرارتی بلوک سبک برابر w/m°k 2/0   است. به‌ صورتی که عایق‌بندی حرارتی با بلوک  سبک به ضخامت ۱۰ سانتی‌متر برابر ۳۰ سانتی‌متر بلوک سفال می‌باشد. بلوک clc تأمین‌کننده الزامات ۱۹ مقررات ملی ساختمان بدون نیاز به عایق  مختلف می‌باشد و نیز با داشتن بافت متخلخل و اسفنجی، این نوع بتن دارای جذب صوت مناسب می‌باشد و از آن می‌توان جهت احداث اماکن مسکونی، بیمارستان‌ها و نیز مراکز آموزشی و پرورشی استفاده کرد.

مطابق با آخرین تست مراکز تحقیقات و مسکن دارای افت صوتی ۴۹ دسی‌بل در ضخامت ۱۵ سانتی‌متر  می‌باشد.

 

وزن مخصوص کم و دوام زیاد

بلوک سبک‌وزنی معادل ⅓ سایر محصولات بتنی رادار است.یعنی بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع .وزن کم موجب کاهش بار مرده و مقاومت بیشتر ساختمان در برابر زلزله و همچنین کاهش هزینه‌های سازه‌ای می‌گردد

مقاومت در برابر زلزله:

بلوک‌های سبک هبلکس ,naac,clc به نسبت به مقایسه با آجر و بتن، سبک‌تر می باشند، سبکی مصالح ، مقاومت مصالح در روبرو شدن با زلزله را افزایش می‌دهد و به  همان نسبت شانس کمتری را برای وقوع تلفات و آسیب به زندگی انسان پدید می‌آورد واضح است كه توانايى مصالح جهت مقاومت در برابر آتش به توانايى مقاومت در برابر انتقال حرارت بستگى دارد – زمان مطلوب طبق استاندارهاى مجاز ۴ ساعت می‌باشد – اين نوع محصول به دليل استفاده از مواد اوليه مناسب حرارت را به‌کندی انتقال می‌دهد . لذا با مقاومتى بيش از ۵ ساعت به‌عنوان يك ديوار ضد آتش در ساختمان‌های مهم همچون کتابخانه‌ها ، بیمارستان‌ها ، انبارها و برج‌های مسكونى واداری جهت جلوگيرى از گسترش آتش استفاده می‌گردد.

 

افزایش سرعت اجرا، سهولت در حمل‌ونقل ،قابل برش و شکل‌پذیر

دیوارچینی با بلوک سبک به خاطر بزرگ بودن قطعات به اسرعت بیشتری انجام می‌شود

بلوک سبک را به‌ آسانی می‌توان  برش داد و به دلیل توپر بودن و خراش پذیری آن، لوله‌کشی برق و نصب تجهیزات برقی بر دیوارهای ساخته‌شده از آن سریع،تمیز و به سهولت انجام می‌شود لذا موجب کاهش هزینه اجرا می‌گردد.

 

مقاومت در برابر نفوذ و رطوبت آب

نظر به اینکه فوم بتن در قشرهای سطحی دارای تخلخل فراوان می‌باشد درنتیجه شکاف‌های  مویین و درزهای کمتری در سطح ایجاد می‌شود اگر پوشش فوم بتن باضخامت کافی مورداستفاده قرار گیرد در مقابل نفوذ باران و رطوبت مقاومت مطلوبی خواهد داشت.

 

هماهنگی با دیگر مصالح ساختمانی

سازگاربامحیط‌زیست

مقاومت در برابر آتش:

این نوع بلوک به دلیل استفاده از مواد اولیه  سیلیسی، نسوز بوده و حرارت به‌کندی انتقال می‌دهد.ضخامت دیوار

مقاومت در برابر آتش

۱۰ سانتی‌متر

۴ ساعت

۱۵ سانتی‌متر

۶ ساعت

۲۰ سانتی‌متر

۸ ساعتمشخصات فنی بلوک سبک:

جذب آب حجمی (%)

مقاومت فشاری(kg/cm2)

ضریب هدایت حرارت (w/m°k)

وزن مخصوص خشک (kg/cm3)

۲۰- ۱۵

۲۵-۲۰

۲/۰

۶۵۰-۶۰۰