ویژگی های بلوک‌ ليکا

ویژگی های  بلوک‌ ليکا

 

قیمت مناسب  –  وزن کم محصول – عايق حرارتي مناسب –  عايق صوتي –  مقاومت فشاری بالا – قابلیت برشکاری و کارپذيري با انواع ملات – مقاوم در برابر آتش – مقاوم در برابر یخ زدگی و . . .

در ادامه با ویژگی های بلوک لیکا بیشتر آشنا خواهیم شد…

مشخصات فنی بلوک لیکا

بلوک لیکا در دو شکل تو پر و تو خالی برای کاربرد در دیوار و سقف تولید می گردد. ضخامت جداره بلوکهای تو خالی برای بهره گیری بیشتر از وی‍‍ژگیهای عایق کاری آنها بیش از بلوک های سیمانی معمولی است,که این افزایش به خاطر وزن بسیار کم بتن مصرفی اثر چندانی بر وزن نهایی بلوک ندارد.بلوک های سبک لیکا در انواع مختلف دیوارهای پیرامونی وتیغه ای تولید شده و دارای کاربرد های گسترده ای در انواع دیوارهای پوشش خارجی ,جدا کننده, نما ,دو جداره ,عایق ,ضد آتش و نیز سقف های سبک بتنی (تیر چه و بلوک )می باشند.

کاربرد و مزایای بلوک لیکا

بلوک های سبک لیکا از مهمترین فر آورده های لیکا در ایران است .این بلوک ها از مخلوط سبک دانه با سیمان و آب به دست می آید. یرای حفظ سبکی این قطعات,ریزدانه طبیعی از بتن حذف شده و محصول نهایی دارای تخلخل بالاتری نسبت به بتن نیمه سبک می شود. وزن فضایی بلوک های بتنی دانه سبک اغلب کمتر از ۱۱۰۰ کیلو گرم بر متر مکعب است .مقاومت این بلوک ها حداقل ۳۰ کیلو گرم بر سانتی متر مربع است و در صورت نیاز , با طرح اختلاط مناسب می توان به مقاومت هایی تا ۱۰۰ کیلو گرم سانتی متر مربع نیز رسید .بلوک لیکا در دو شکل تو پر و تو خالی برای کاربرد در دیوار و سقف تولید می گردد.

ویژگی های بلوک‌ ليکا

بلوکهای لیکا تولید شده از بتن سبکدانه لیکا با توجه به ساختار دارای ویژگیهای منحصر بفردی می باشد .این خصوصیات باعث گسترش استفاده لیکا در بخش ساختمان شده است. بعضی از ویژگیهای مهم بلوک لیکا به شرح ذیل می باشند:
* وزن کم

ویژگی های بلوک‌ ليکا

ویژگی های بلوک‌ ليکا

ویژگی های بلوک‌ ليکا

وزن کم بلوکهای لیکا باعث کاهش وزن بار مرده ساختمان و نیروی موثر زلزله شده و نیز زمان و هزینه اجرای کار را تقلیل می دهد.

* عایق حرارتی

بر اساس آزمایشات مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن بتن سبکدانه لیکا دارای ضریب هدایت حرارتی w/mc 0.2 می باشد. بلوک لیکا , ساخته شده از بتن لیکا , لایه عایق حرارتی مناسبی را برای دیوارها به ارمغان می آورد. استفاده از بلوک لیکا در عایقکاری دیوارهای پیرامونی , مورد تایید سازمان بهینه سازی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت کشور قرار گرفته و بدون استفاده از هر گونه عایق دیگری, دیوار چیده شده با بلوک لیکا بعنوان دیوار عایق همگن محسوب می شود و الزامات مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان را تامین می نماید.

* عایق صوتی و جاذب صوت

ویژگیهای سطح بلوک و خواص دانه های لیکا باعث جذب صوت می گردد. بر اساس نتایج مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن , میزان افت صدا در دبوار ساخته شده از بلوک لیکا به ضخامت ۱۵ سانتی متر db 46 Rw= می باشد. با استفاده از بلوک لیکا در دیوار چینی , الزامات مبحث هجدهم مقررات ملی ساختمان برآورده خواهد شد. استفاده از بلوک لیکا , آرامش را برای ساکنین به ارمغان می آورد.

ویژگی های بلوک‌ ليکا

* مقاوم در برابر آتش

با توجه به اینکه دانه های لیکا در دمای ۱۱۰۰ سانتی گراد تولید می شوند, دیوار ساخته شده از این جنس با وزن حدود ۱۳۰ کیلوگرم در هر متر مربع , بیش از ۳ ساعت در برابر آتش و سرایت آن مقاومت می کند. این امتیاز , حافظ امنیت جانی ساکنین در آتش سوزی احتمالی می باشد

ویژگی های بلوک‌ ليکا

ویژگی های بلوک‌ ليکا

ویژگی های بلوک‌ ليکا

ویژگی های بلوک‌ ليکا

ویژگی های بلوک‌ ليکا

ویژگی های بلوک‌ ليکا

ویژگی های بلوک‌ ليکا