کاربرد بلوک پرلکس

کاربرد بلوک پرلکس

کاربرد بلوک پرلکس

كاربرد بلوک پرلکس در صنعت ساخت و ساز عبارت است از :

۱- بلوک های سبک سقفی پرلکس : هدف ازتولید بلوک پرلکس ، رفع کلیه معایب در بلوک های پلی استایرن نظیر عدم چسبندگی مصالح نازک کاری(گچ و خاک و گچ)به بلوک ها و استفاده اجباری از رابیتس در زیر بلوک ها و همچنین عدم استحکام بلوک های پلی استایرن جهت نصب آویز های تزیینی و میل پرده وغیره می باشد .
۲- شیب بندی پشت بام و کف طبقات :  بلوک پرلکس یکی از بهترین مصالح سبكی است كه به صورت فوم بتن در کف سازی و شیب بندی به جای پوکه ریزی  استفاده می شود . به کارگیری این بلوک از نظر اقتصادی هم فوق العاده مقرون به صرفه می باشد. با توجه به این که می توان با دستگاه مخصوص به صورت بتن یكپارچه در محل ، تهیه و  استفاده شود. ازدیگر کاربرد بلوک پرلکس این است که عایق بندی و ایزولاسیون به طور مستقیم روی آن قابل انجام است.
۳- بلوك های غیر بار بر سبك پرلکس :  می توان با بهره گیری از بلوك های  پرلکس به صورت بلوک های CLC در ابعاد مختلف به جای سفال ، تمامی كار تیغه بندی قسمت های جدا كننده ساختمان را با استفاده از ملات یا چسب بتن انجام داد. این نوع بلوك ها از سنگین كردن ساختمان جلوگیری می کنند وهم چنین موجب افزایش سرعت عملیات حمل و نصب می شوند ؛ درنتیجه دست مزد كمتری هزینه می شود.

 

مزایای بلوک CLC پرلکس:

۱) عایق حرارتی و کاهش دهنده ی مصرف انرژی در ساختمان
۲) مقاومت درمقابل صوت به جهت مصرف فوم (عایق صوتی)
۳) مقاومت در مقابل رطوبت (عایق رطوبتی)
۴) کاهش قابل توجه وزن سازه و مقاوم در مقابل زلزله
۵) مقاومت فشاری بالا
۶) سازگاری با محیط زیست
۷) عدم به کارگیری از سوخت های فصیلی در فرآیند تولید بلوک پرلکس