بلاگ هبلکس

میزان جذب آب در بلوک هبلکس و فرمستون

میزان جذب آب در بلوک هبلکس و فرمستون

در مقاله های گذشته با بلوک هبلکس آشنا شدیم. در این مقاله قصد داریم بدانیم میزان جذب رطوبت در بلوک هبلکس و فرمستون چقدر است؟

بلوک هبلکس نیز مانند سایر مصالح ساختمانی, رطوبت را جذب می کند. اما جذب رطوبت در بلوک هبلکس موجب افت کیفیت آن نمی شود. همچنین با جذب رطوبت در بلوک هبلکس, رنگ بلوک ها تغییر می کند و تیره تر می شود.  

میزان جذب رطوبت در بل.ک هبلکس

میزان جذب رطوبت در بلوک هبلکس بین 5 الی 50 درصد متغیر است. به این معنا که در شرایط معمولی 5% و در محیط های مرطوب تا 50% نیز می رسد. اما میزان نفوذ این رطوبت بیشتر از 5.3 سانتی متر نخواهد بود.

همانطور که گفتیم جذب رطوبت در بلوک هبلکس در شرایط معمولی 5% است. اما در صورت عدم استفاده از چسب مخصوص هبلکس برای اتصال بلوک ها, می توان برای جلوگیری از جذب رطوبت, از ترکیب ملات ماسه بادی, سیمان, آهک مرده و مقداری آب استفاده کرد.

چرا بلوک هبلکس؟

علاوه بر ویژگی میزان جذب رطوبت در بلوک هبلکس, این بلوک ها یک عایق بسیار خوب برای هوای سرد و فصول سرد سال نیز هستند. بلوک های هبلکس مقاومت بسیار خوبی در برابر سرما دارد و همین ویژگی باعث محبوبیت این بلوک در صنعت ساخت و ساز شده است.

به دلیل مزایای زیادی که این بلوک نسبت به سایر بلوک ها دارد, از پرفروش ترین مصالح ساختمانی به حساب می آید.

بنابر مزایای گفته شده, مصرف این بلوک در شمال کشور بسیار زیاد بوده است. با جلوگیری از جذب رطوبت از تولید قارچ های مضر هم جلوگیری می کند.

مزایای بلوک های هبلکس

مزایای بلوک هبلکس بسیار است که به برخی از آن ها در ادامه اشاره خواهیم کرد:

  • مهم ترین ویژگی این بلوک ها عایق بودن آن در برابر حرات است. بنابراین هنگام بروز حریق برای مثال در یک اتاق, امکان آتش سوزی در اتاق دیگر وجو ندارد. بلوک های هبلکس تحمل دمایی تا 1600 درجه سانتی گراد به مدت 6 ساعت دارند.
  • با استفاده از این بلوک ها در مصرف انرژی صرفه جویی می شود و تبادل انرژی بین داخل محیط و بیرون وجود نخواهد داشت.
  • همچنین امکان نفوذ و لانه کردن حشرات در آن وجود ندارد و می شود گفت که بلوک های هبلکس به نوعی ضد حشره هستند.
  • یکی دیگر از مزایای بلوک های هبلکس وزن بسیار سبک آن به نسبت سایر بلوک ها است. تقریبا 3 الی 4 برابر سبک تر از سایر بلوک ها است. به دلیل ساختار متخلخل این بلوک ها وزن آن ها در هر مترمکعب بین 550 الی 650 کیلوگرم است. می توان گفت که 80% از فضای خالی بلوک ها را ملات پر می کند. درنتیجه وزن سبک, سرعت انجام پروژه بالا می رود.
  • یکی دیگر از مزایای بلوک هبلکس سازگاری آن با طبیعت است. این بلوک از مواد غیرسمی و دوست دار طبیعت ساخته شده است.
  • به دلیل ساختاری که دارند به راحتی می توان داخل بلوک ها لوله کشی و برق کشی کرد بدون آن که ضایعه ای به آن ها وارد شود.
  • این بلوک ها انعطاف پذیر هستند ومی توان بلوک ها را به ابعاد دلخواه برش داد.
  • بر خلاف وزن سبکی که دارند مقاومت فشاری بسیار بالایی دارند.
  • میزان ضایعات تولیدی آن ها بسیار کم است.
  • به دلیل سطح صافی که این بلوک ها دارند نیازی پوشش گچ و خاک ندارند.

 

هبلکس تهران تولید کننده بلوک سبک AAC چسب بلوک سبک

درباره ما

تهران هبلکس دلیل موفقیت خود را در این مدت توجه به خواسته و نیاز مشتری می داند به گونه ای که احترام به مشتری و مشتری مداری محور تلاشهای این شرکت بوده است، سعی ما بر این است که بلوک هبلکس و چسب هبلکس را به مناسبترین قیمت روز بازار عرضه کنیم

تلفن های تماس:

09126388196

021-22449923