بلاگ هبلکس

چسب هبلکس و کاربرد های آن

چسب هبلکس و کاربرد های آن

چسب هبلکس چیست ؟

 

چسب هبلکس نوعی ملات خشک شده آماده است که با اضافه کردن آب آن آماده استفاده می باشد . این چسب قدرت چسبندگی و همچنین مقاومت بسیار بالایی دارد . به کمک چسب هبلکس سطوح خارجی و داخلی دیوار ها را هموار می کنند . با انجام این کار برای نمای ساختمان ها یک زیرسطح مناسب ایجاد می کنند .

 

چسب بلوک هبلکس (چسب سیپورکس)

 

در مجموعه های تولیدی بتن هوادار اتوکلاو شده برای بالا بردن کیفیت و راحتی در نصب بلوک ها از چسب بلوک هبلکس استفاده می کنند . چسب هبلکس در بسته های 25 کیلویی به فروش می رسد . مقدار ملات چسب مورد استفاده در بلوک های هبلکس چیزی در حدود 2 الی 3 میلی متر می باشد .

لایه ای که توسط چسب ایجاد می شود باعث افزایش سرعت در نصب بلوک ها می شود و موجب جلوگیری از اتلاف دما نیز می شود .

برای استفاده مناسب و درست از این چسب بهتر است از ماله های دندانه دار یا شیارداری استفاده کنید که فاصله عرض های آن برابر باشد . در این صورت یک سطح یکنواخت ایجاد می شود . از چسب هبلکس برای پوشش سرامیک , کاشی کاری و ... استفاده می شود .

 

خواص چسب هبلکس

 

چسبندگی

 

قدرت چسبندگی این چسب ها بسیار بالا می باشد .

 

مقاومت

 

چسب هبلکس مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت دارد . و در مقابل ضربات بسیار محکم می باشد .

 

سهولت در نصب

 

این چسب به افزایش سرعت در نصب بسیار موثر است و به راحتی قابل استفاده می باشد .

 

مقرون به صرفه

 

ملات مورد نیاز برای یک دیوار بلوک سبک AAC تقریبا به اندازه یک چهارم ملاتی است که برای دیوار آجری استفاده می شود .

 

عایق

 

چسب هبلکس عایق بسیار خوبی در برار آب و رطوبت است .

 

موارد استفاده

 

بهترین موارد استفاده از چسب هبلکس در دیوار چینی با بلوک های سبک گازی است . همچنین در نصب کاشی و سرامیک نیز کاربرد دارد .

 

روش تهیه چسب هبلکس

 

برای درست کردن چسب باید مقدار 25 درصد از وزن ملات خشکی را که نیاز دارید را به آب اضافه کرده و به کمک دریل یا همزن برقی ترکیب را مخلوط می کنید . پس از ترکیب ملات و آب , یک ملات یک دست و یک نواخت به دست می آید . فقط حتما توجه داشته باشید که پودررا به آرامی و کم کم به آب اضافه کنید و از اضافه کردن کل پودر یک جا خودداری کنید . نکته دیگری که باید به ان توجه داشته باشید آن است که این چسب را می توانید در تا مدت زمان حداکثر  120 دقیقه استفاده کنید .

 

چسب بلوک AAC

 

ملات این چسب که حاوی سیمان می باشد به رنگ سفید یا خاکستری است و به صورت خشک ( پودر ) موجود می باشد . PH آن 11 است و فاقد یون کلر می باشد . همچنین تا یک سال نیز قابل استفاده است .

نباید ملات را در نور مستقیم خورشید نگه دارید . بهترین دمای نگه داری از این چسب 15+ الی 40+درجه سانتی گراد می باشد .

 

حفاظت و ایمنی چسب های AAC

 

خوشبختانه این چسب در میان گروه مواد مضری که طبق استاندارهای ملی تعریف شده است قرار ندارد . ویژگی دیگر ان است که آتش زا نیست . اما هنگام استفاده باید دقت لازم را به عمل آورید و از تماس مستقیم آن با چشم پرهیز کنید . برای این منظور هنگام استفاده از عینک های مخصوص استفاده کنید .
در زمان تماس چسب با چشم فورا چشم خود را با آب بشویید و یا اگر میزا ن تماس شدید بود سریعا به پزشک مراجعه نمایید .

 

موارد مصرف

 

از چسب های ACC برای ترمیم آسیب دیدگی و یا پریدگی بلوک ها استفاده می شود و می توان آن را جایگزین گچ کاری بر روی بلوک های سبک نیز کرد . همچنین برای نصب انواع بلوک های هبلکس , بتن سبک و بتن گاز این چسب استفاده می شود .

 

مزایای چسب های ACC

 

چسب های ACC برخلاف بسیاری از چسب ها آتش زا نیستند . همچنین به دلیل چسبندگی بالا از محبوبیت بالایی برخوردار است . به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن آماده می شود و به دلیل سبک بودن به کاهش وزن کلی ساختمان کمک می کند .

 

شرکت هبلکس تهران , تولید کننده بلوک هبلکس در بهترین کیفیت و با مناسب ترین قیمت آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز می باشد .

 

 

 

هبلکس تهران تولید کننده بلوک سبک AAC چسب بلوک سبک

درباره ما

تهران هبلکس دلیل موفقیت خود را در این مدت توجه به خواسته و نیاز مشتری می داند به گونه ای که احترام به مشتری و مشتری مداری محور تلاشهای این شرکت بوده است، سعی ما بر این است که بلوک هبلکس و چسب هبلکس را به مناسبترین قیمت روز بازار عرضه کنیم

تلفن های تماس:

09126388196

021-22449923