بلاگ هبلکس

روش نصب بلوک هبلکس

روش نصب بلوک هبلکس

برای آشنایی با بلوک های هبلکس و مزایا و کاربردهای آن به مقاله بلوک هبلکس مراجعه کنید .

 

روش نصب بلوک هبلکس

 

برای نصب بلوک های هبلکس باید از چسب هبلکس استفاده شود . ملات چسب هبلکس به صورت پودر در بسته های 25 کیلویی به فروش می رسد . برای درست کردن چسب هبلکس باید پودر ملات را به مقدار معینی آب ترکیب کرد تا منجر به تشکیل چسب شود .

 

نصب بلوک هبلکس به عنوان دیوار

 

قبل از نصب بلوک ها به عنوان دیوار , باید بلوک ها یک روز قبل از اجرای نصب از پالت های بسته بندی خارج شوند . این کار به تبادل دمایی و رطوبتی بلوک ها با محیط بسیار کمک می کند . قبل از استفاده از بلوک ها باید از نظر ظاهری بررسی شوند . گاهی نیاز است برای استفاده بلوک ها را مرطوب کرد .

 

آماده سازی ملات

 

پس از ترکیب ملات پودری با آب و رسیدن به مخلوط مورد نظر , بین 4 الی 5 ساعت زمان دارید تا از این چسب استفاده نمایید . بنابراین باید بر حسب نیاز چسب آماده کنید . به هیچ وجه با اضافه کردن مجدد آب به چسب خشک این مخلوط رقیق نمی شود . توجه داشته باشید که باید یک لایه نازک از چسب را بر روی بلوک ها بریزید , تقریبا چیزی در حدود 3 میلی متر و از ماله های دندانه دار برای صاف کردن استفاده کنید .

 

دیوار چینی اصولی

 

هنگام استفاده از چسب و سوار کردن بلوک ها بر روی هم هیچ فضای خالی ای نباید وجود داشته باشد و همه حفره ها و فضاها باید توسط ملات پر شود . همچنین از پخش یکدست و یکنواخت ملات در قسمت بالایی و پایینی کار اطمینان حاصل فرمایید . به طور استاندار باید درزهای عمودی حداقل 15 سانتی متر با درز افقی پایینی فاصله داشته باشد .

 

اولین ردیف دیوار چینی

 

برای چیدن اولین ردیف باید در ابتدا بر روی زمین به قطر 1 الی 2 سانتی متر ملات بنایی ( تشکیل شده از سیمان و آهک و ماسه ) ریخته شود .

اگر قرار است ردیف اول در سطحی قرار بگیرد که کمتر از 30 سانتی متر از سطح زمین بالا تر است , باید یک عایق رطوبتی در زیر ملات قرار داده شود . به دلیل آن که این بلوک ها قدرت جذب بسیار بالایی دارند , رطوبت ملات را جذب می کنند و باعث سست و ضعیف شدن زیر دیوار می شود . طرز قرار گیری عایق رطوبتی نیز به این شکل است که باید به اعضای عمودی سازه متصل شود .

باید ملات ردیف اول به شکل صاف و کاملا تراز , هم از جهت طولی و هم از جهت عرضی , قرار داده شود .

 

پخش کردن چسب

 

پر کردن تمامی سطوح و حفره های احتمالی بین قطعات با چسب هبلکس و پاک کردن گرد و غبار بین درزهای بلوک ها باعث استحکام و مقاومت بیشتر چسب هبلکس می شود . ملات چسب باید به صورت یکدست و یکنواخت روی سطح قطعات ریخته شود . برای پخش کردن چسب بهتر است از یک ماله دندانه دار استفاده شود .

ضخامت ملات ریخته شده طبق استاندارد ملی ایران به شماره 706 باید 2 میلی متر باشد . در ترکیب آب و ملات چسب باید دقت لازم را به عمل آورید به طوری که نه بسیار رقیق باشد و نه سفت , باید چسب هبلکس به راحتی از میان دندانه های ماله عبور کند .

 

جاگیری صحیح بلوک ها

 

پس از قرار دادن بلوک ها باید توسط یک چکش پلاستیکی به آن ها ضربه وارد شود تا از جاگیری صحیح آن ها مطمئن شد . با این ضربه حفره ها و درزهای احتمالی پر می شود . همچنین باید توسط ابزار های بنایی مانند ابزار تراز یا شاقولی جاگیری صحیح بلوک ها را چک کرد .

 

قرار دادن ردیف های بعدی

 

هنگام قرار دادن ردیف های بالاتر از ردیف اول باید دقت داشت که فاصله بین هر ردیف با ردیف پایینی باید تقریبا 10 تا 15 سانتی متر باشد .

 

اندود خارجی

 

پس از اتمام دیوار چینی باید تمامی حفره ها یا درزهای احتمالی با ملات چسب پر شوند . باید لوله ها و داکت ها به درستی و محکم به دیوار نصب شود و فضای خالی بین لوله و دیوارها با چسب پر گردد و از لحاظ تراز بودن حتما چک شود .

هبلکس تهران تولید کننده بلوک سبک AAC چسب بلوک سبک

درباره ما

تهران هبلکس دلیل موفقیت خود را در این مدت توجه به خواسته و نیاز مشتری می داند به گونه ای که احترام به مشتری و مشتری مداری محور تلاشهای این شرکت بوده است، سعی ما بر این است که بلوک هبلکس و چسب هبلکس را به مناسبترین قیمت روز بازار عرضه کنیم

تلفن های تماس:

09126388196

021-22449923