بلاگ هبلکس

مزایای ساختمان سازی با هبلکس

مزایای ساختمان سازی با هبلکس

بلوک های هبلکس نسبت به بلوک های معمولی و آجر ها ویژگی های زیادی دارد که در پی آن کاهش زمان ساخت و صرفه جویی در هزینه ها را به دنبال خواهد داشت.

در مقاله ای جداگانه به معرفی بلوک هبلکس و ویژگی های آن پراختیم .

در ادامه به بررسی مزایای ساختمان سازی با هبلکس می پردازیم .

 

مزایای ساختمان سازی با هبلکس

 

عایق سرما و گرما

 

طبق تحقیقات به دلیل نوع ساختار بلوک های هبلکس , مصرف انرژی در ساختمان هایی که از بلوک های هبلکس ساخته شده اند بسیار پایین تر از ساختمان های ساخته شده با آجر است . دیوار های ساخته شده از بلوک هبلکس اجازه نمی دهند انرژی به راحتی داخل یا خارج ساختمان شود . یکی از ویژگی های استفاده از هبلکس آن است که به راحتی گرما را انتقال نمی دهند .

این موضوع در فصل سرما بسیار کارآمد و مفید خواهد بود . این قابلیت باعث آن می شود که فضای داخل ساختمان به سرعت گرم شود و نیازی به مصرف بالای انرژی نمی باشد .

همچنین در فصل گرما از واردشدن هوای گرم به داخل ساختمان جلوگیری می کند . در ساختمان هایی که با بلوک های هبلکس ساخته شده است نیازی به استفاده از کولر های گازی نمی باشد و با کوچک ترین وسایل سرمایشی به سرعت فضای داخل ساختمان خنک می شود . حتی برای استفاده از کولر های آبی نیازی به استفاده مداوم از آن ها نمی باشد .

 

عایق آتش سوزی

 

این بلوک ها در برابر گرما عایق هستند و این موضوع به دلیل ساختار و مواد تشکیل دهنده هبلکس می باشد .

ساختمان هایی که از بلوک های هبلکس ساخته شدخه اند در هنگام آتش سوزی کمترین خسارت جانی و مالی را شاهد هستند . به دلیل آن که هبلکس عایق گرمای بسیار خوبی است , در هنگام آتش سوزی در یک قسمت از ساختمان , گرما و آتش به مناطق دیگر ساختمان انتقال نمی یابد .

در این صورت کار آتش نشانان قهرمان نیز راحت تر می شود . خاموش کردن یک خانه یا اتاق ساده تر از خاموش کردن یک ساختمان بزرگ درگیر حریق است .

دیوار یا اتاقی که درگیر حریق شده به قدری عایق است که حرارت چندانی در آن سوی دیوار حس نمی شود .

 

عایق صوتی

 

یکی از معضلات ساختمان ها و آپارتمان ها , آلودگی صوتی محیط است . بلوک های هبلکس به میزان قابل توجهی از ورود صدا به داخل ساختمان یا خانه جلوگیری می کند . به دلیل آن که در ساختار آن حباب های ریز هوا وجود دارد و به این صورت صدا هنگام برخورد با این حباب ها می شکند و وارد نمی شود .

 

عایق رطوبت و یخ زدگی

 

از دیگر مزایای بلوک هبلکس عایق رطوبت بودن آن است . بنابراین بهترین گزینه برای استفاده در مناطق شرجی و رطوبتی است . میزان رطوبت قابل نفوذ بسیار کم تر از ساختمان های ساخته شده توسط سیمان و آجر است .

ساختار بلوک های هبلکس به شکلی متخلخل است به طوری که حتی نمی توان به آسانی آن را مرطوب کرد .

اگر ساختمان دچار ترکیدگی لوله شود , بلوک هبلکس بهترین عایق میباشد . این بلوک ها اجازه نمی دهند که رطوبت به مناطق دیگر ساختمان یا حتی به طبقه زیرین نشت کند و فقط همان ناحیه مرطوب می شود .

از طرفی پیدا کردن محل ترکیدگی لوله در بین بلوک های هبلکس بسیار راحت تر می باشد .

از آن جایی که بلوک های هبلکس عایق رطوبتی هستند, به این معنا که جذب رطوبتی بسیار کمی دارند , بنابراین یخ نمی زند . این بهترین گزینه برای ساختمان سازی در شهر ها و استان های سردسیر می باشد . دیوارهایی که دچار یخ زدگی میشوند بسیار آسیب پذیر می شوند . حتی گاها در صورت یخ زدگی زیاد می تواند منجر به ریزش ساختمان نیز شود .

 

معایب بلوک هبلکس

 

متاسفانه به دلیل سبک بودن این بلوک ها نمی توان از آن ها در دیوار های باربر و یا حمال استفاده کرد . استحکام بلوک هبلکس در مقایسه با دیگر انواع بتن کمتر است . بنابراین باید در مکان هایی استفاده شود که وزن زیادی را تحمل نمی کند یا قبلا در آن جا از آجر استفاده می شده .

به طور کلی بهترین مکان برای استفاده از بلوک هبلکس دیوار های داخلی ساختمان می باشد .

 

 

هبلکس تهران تولید کننده بلوک سبک AAC چسب بلوک سبک

درباره ما

تهران هبلکس دلیل موفقیت خود را در این مدت توجه به خواسته و نیاز مشتری می داند به گونه ای که احترام به مشتری و مشتری مداری محور تلاشهای این شرکت بوده است، سعی ما بر این است که بلوک هبلکس و چسب هبلکس را به مناسبترین قیمت روز بازار عرضه کنیم

تلفن های تماس:

09126388196

021-22449923