بلوک هبلکس,بلوک هبلکس چیست,کاربرد بلوک هبلکس

هبلکس مشهد,هبلکس تهران,هبلکس پرین بتن,هبلکس رضوی

هبلکس مشهد,هبلکس تهران,هبلکس پرین بتن,هبلکس رضوی,هبلکس اردکان

جهت خرید تماس بگیرید : ۰۹۱۲۶۳۸۸۱۹۶ مهندس پارسا

هبلکس مشهد,هبلکس تهران,هبلکس پرین بتن,هبلکس رضوی,هبلکس اردکان

وزن بلوک هبلکس: وزن هر متر بلوک هبلکس بین ۵۵۰ تا ۶۵۰ کیلوگرم می باشد. این حدود معادل ۸۶۶ عدد آجر است به وزن ۱۷۵۰ کیلوگرم است.

میزن مقاومت فشاری بلوک هبلکس: بین ۳۰ الی ۳۵ سانتیمتر مربع می باشد. که امکان افزایش میزان آن بر اساس درخواست مشتری وجود دارد.

استفاده از این بلوک خیلی ساده است. به طور مثال می توان بلوک هبلکس را با اره برش داد، همچنین می توان میخ در آن کوبید. بلوک هبلکس در برابر حرارت و آتش مقاوت می کند و سلامت محیط زیست را در نظر می گیرد.

با عنایت به قوانین و مقررات جدید ایمنی ساختمان در مقابل زمین لرزه و زلزله و هچنین با توجه به ماده ۱۸ و ۱۹ در استفاده از مواد و مصالح ساختمانی، بلوک هبلکس راه مناسب و مقرون به صرفه ای برای افزایش ایمنی ساختمان ها می باشد.

یک عدد بلوک هبلکس، در ابعاد ۲۰*۲۵*۶۰ برابر با ۲۶ آجر است در صورتی که وزن هر بلوک هبلکس، معادل ۱۰ عدد آجر است. این ویژگی بلوک هبلکس، باعث می شود که یک کارگر بتواند به آسانی آن را حمل و نصب کند. ملات موردنیاز برای هر بلوک هبلکس معادل ۲۵ درصد ملاتی است که در هنگام استفاده از آجر به کار می رود. همچنین ملات بلوک هبلکس، به سیمان کمتری نیاز دارد. مثلا اگر ساخت یک دیوار با آجر به ۱۰۰ کیلوگرم سیمان نیاز داشته باشد، ساخت همان دیوار با بلوک هبلکس به ۱۵ کیلوگرم سیمان نیاز دارد.

ویژگی های فنی بلوک هبلکس:

۱۰*۲۵*۶۰ / ۲۰*۲۵*۶۰ / ۳۰*۲۵*۶۰

۱۵*۲۵*۶۰ / ۲۵*۲۵*۶۰ / طبق درخواست مشتری

روش های کاربرد بلوک هبلکس: هبلکس مشهد,هبلکس تهران,هبلکس پرین بتن,هبلکس رضوی,هبلکس اردکان

  • استفاده از بلوک هبلکس، به تخصص زیادی نیاز نداشته و با توجه به آسان بودن کار با بلوک هبلکس، زمان اجرای آن نسبت به اجرای آجر و … ۲ تا ۳ برابر بیشتر می یود.
  • ملات مورد استفاده برای بلوک هبلکس، ماسه و سیمان است و نوع آن به گونه ای است که با ملات ماسه و سیمان هماهنگی کامل و زیادی دارد، علت آن هم سبک بودن بتن بلوک هبلکس، می باشد. این ویژگی بلوک هبلکس، باعث می شود که در مصرف سیمان صرفه جویی شود. در شرایطی که تیغه بندی ها با رطوبت و آب ارتباطی نداشته باشند (مثل دیوار اتاق کار یا خواب و …)، می توان از ملات گچ و خاک استفاده کرد زیرا مقرون به صرفه تر است.
  • بلوک هبلکس، رطوبت و نم را جذب نمی کنند یعنی رطوبت از آن ها انتقال نمی یابد. ولی نکته مهمی که وجود دارد این است که، علی رغم اینکه بلوک هبلکس، رطوبت را منتقل نمی کنند، اما در عوض، در هنگام استفاده از بلوک هبلکس، باید ۱- پیش از استفاده، بلوک های هبلکس کاملا خیس شود ۲- ملات موردنیاز با دقت زیادی درست شود ۳- بعد از استفاده از بلوک هبلکس، به دیوارها آب داده شود.
  • همانطور که می دانید سطح بلوک هبلکس، نسبت به دیگر مصالح صاف است، به همین دلیل در هنگام استفاده از آن به اندود کمتری نیاز است. چیزی در حدود ۱ تا ۲ سانتیمتر. (از هر طرف ۰٫۵ الی ۱ سانتیمتر)
  • بلوک هبلکس از نظر نصب تاسیسات و نماسازی (مانند لوله و سرامیک و سنگ و کابینت و …) همانند دیگر مصالح است و در صورتی که درست انجام شود هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد.
  • هبلکس مشهد,هبلکس تهران,هبلکس پرین بتن,هبلکس رضوی,هبلکس اردکان