چسب هبلکس ملات مخصوص بلوک سبک

فروش انواع بلوک سبک AAC و چسب بلوک AAC با بهترین قیمت

قیمت بلوک هبلکس و قیمت چسب هبلکس را به صورت روزانه از ما دریافت نمایید

پرسش هایی درباره بلوک هبلکس

تعدادی از پرسش های متداول در مورد بلوک هبلکس در اینجا مطرح شده است، در صورتی که نیاز به ارایه توضیح بیشتری دارید لطفا با شرکت تماس بگیرید

نگهداری بلوک هبلکس و چسب بلوک AAC

تخلیه بلوک هبلکس با وسایلی نظیر لیفتراک انجام گردد. در صورت ساییده شدن پالتها، احتمال آسیب دیدن وجود دارد. بلوکهای هبلکس روی یک سطح صاف و بالاتر از زمین نگهداری شوند. در صورت تخلیه روی سقف، در سطح نزدیک ستون و دیوارهای برشی توزیع گردد. در صورت وجود پوشش، یک روز قبل از مصرف بلوکهای هبلکس، پوشش کنده شود تا تبادل رطوبتی و حرارتی با اجرا انجام گردد.درپایان هر روز کاری، روی سطح بلوکهای AAC با نایلون پوشیده شود. نگهداری چسب هبلکس مشابه سیمان است. کیسه های چسب بلوک AAC باید روی کف خشک با حداقل فاصله ۱۰ سانتیمتر از زمین قرار گیرند حداکثر ۸ عدد کیسه چسب بلوک را می توان روی هم قرار داد.

آماده سازی بلوک هبلکس

برای اجرای بلوکهای هبلکس از چسب بلوک سبک AAC مطابق با استاندارد ملی شماره ۷۰۶ استفاده شود.چسب بلوک هبلکس مطابق دستورالعمل مندرج روی پاکت، در داخل ظرف پلاستیکی مناسب با آب تمیز مخلوط گردد. در صورتی که دمای هوا کمتر از ۵ درجه سانتیگراد باشد از آب گرم با دمای بیش از ۱۰ درجه سانتیگراد استفاده شود. مخلوط کردن توسط دستگاه همزن باسرعت کم، تا بدست آمدن مخلوط یکنواخت، انجام شود. در هنگام همزدن مخلوط، نباید به آن آب اضافه گردد. پس از ۱۰ دقیقه توقف،مخلوط قبل از مصرف، دوباره همزده شود. زمان استفاده از مخلوط آماده شده چسب بلوک هبلکس ۲ ساعت است.

نصب بلوک های هبلکس در ردیف اول

رج اول بلوک هبلکس با کنترل دقیق تراز و راستا اجرا گردد. ابتدا امتدادهای اصلی و سپس تقاطع ها کار شود.
پس از نصب هر بلوک سبک AAC سطح آن با برس تمیز شود و سپس به سطوح عمودی چسب بلوک هبلکس زده می شود. حداقل ضخامت چسب هبلکس۲ میلیمتر و حداکثر ۳ میلیمتر می باشد.
برای اجرای چسب بلوک سبک هبلکس از ماله یا کاردک دندانه دار استفاده شود.
بعد از نصب هر بلوک AAC تراز و شاغولی بودن آن چک شود. اصلاح کردن در مدت زمان ۵ دقیقه با ضربات آهسته چکش لاستیکی انجام شود.
بهتر است سطح خارجی بلوک AAC چند سانتیمتر جلوتر از ستونهای فلزی اجرا شود و روی ستونها عایق گردد. این کار برای جلوگیری از ایجاد پل حرارتی در محل اعضای فلزی است.
برای جلوگیری از اثر میان قابی در هنگام وقوع زلزله، بهتر است دیوارهای هبلکس با فاصله یک سانتیمتر از ستونها، تیرها و دیوارهای بتنی اجرا شده و با تسمه های فلزی به فاصله حداکثر دو بلوک هبلکس، به سازه متصل شود. برای پر کردن فاصله ها می توان از گچ کشته،پلاستوفوم یا پلی اورتان استفاده نمود.

برشکاری بلوک هبلکس

برشکاری بلوک هبلکس با اره دستی، اره نواری و لوازم نجاری به ابعاد و شکل دلخواه قابل انجام است. در صورت برش بلوک هبلکس با لوازم برقی، از ماسک و لوازم ایمنی استفاده شود.

سوراخکاری بلوک هبلکس

سوراخکاری بلوک هبلکس با دستگاه برش دوار انجام شود. قطر سوراخ از یک سوم عمق بلوک AAC بیشتر نشود. دور سوراخ های بزرگتر باید با توری فلزی تقویت گردد. در صورتیکه عمق شیار از یک سوم عمق بلوک سبک هبلکس بیشتر باشد، باید در هر ۳ رج با دو میلگرد ۸ دو سرگونیا تقویت انجام گردد.

درزهای بلوک هبلکس

طراحی ساختمان و خواص مصالح به کارگرفته شده در آن، اثر زیادی در میزان مصرف انرژی و راندمان انتقال حرارت برای ساختمان های تجاری و مسکونی دارد. دیوارها ، سقف ها و کف های ساخته شده از بلوک سبک بتنی aac ترکیبی خلاقانه از هدایت گرمایی خوب و نفوذپذیری کم هوا است. خصوصیات عایق حرارتی این محصول، این امکان را برای استفاده کنندگان فراهم می سازد که مصرف انرژی به زمان های کم مصرف انتقال یابد. در نتیجه کاهش هزینه انرژی برای کاربران و مالکان ساختمان، بهبود آسایش زندگی و کاهش تقاضا برای تسهیلات تولید برق را موجب می شود.

پشت بند یا کلاف بلوک هبلکس

مطابق آیین نامه ۲۸۰۰، در صورتی که ارتفاع دیوار از ۳/۵ متر بیشتر باشد باید از کلاف افقی و قائم متصل به اسکلت ساختمان استفاده نمود. در صورتی که طول دیوار از ۶ متر یا ۴۰ برابر ضخامت دیوار، بیشتر باشد باید از پشت بند یا کلاف قائم متصل به اسکلت ساختمان استفاده شود. لبه قائم و افقی تیغه ها نباید آزاد باشد.

اجرای تاسیسات بر روی بلوک هبلکس

برای مسیرهای تاسیسات می توان شیار عمودی و سوراخکاری در دیوارهای هبلکس اجرا نمود. بعد از اجرای تاسیسات، مسیرها و سوراخ های اضافی با چسب بلوک هبلکس یا گروت ترمیمی پر شود.

لکه گیری سطح دیوار بلوک هبلکس

بلوک سبک هبلکس aac با جرم حجمی ۵۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب، دارای مقاومت فشاری متوسط ۲/۵ مگاپاسکال و مقاومت فشاری حداقل ۲ مگاپاسکال است. طبق استاندارد، بلوک سبک هبلکس aac برای دیوارهای جداکننده و غیر باربر قابل استفاده است و کلیه لوازم مانند کابینت، روشویی، در، پنجره، دکور و… قابل اتصال به دیوار است.
برای دیوارهای باربر و سقفها باید از پانلهای مسلح استفاده شود که تولید آنها با طول۶، عرض۰/۶ متر و ضخامت۰/۱ تا ۰/۴ متر، در برنامه توسعه کارخانه در نظر گرفته شده است.

نصب در و پنجره بر روی بلوک هبلکس

در و پنجره به طور مستقیم روی بلوک های AAC قابل نصب است. توصیه می شود چهارچوبهای فلزی درب ها با ملات ماسه سیمان پر شود.

نازک کاری بر روی بلوک هبلکس

با توجه به سطح صاف می توان دیوار هبلکس را با اجرای کاغذ دیواری، لایه ای نازک گچ، پلاستر سیمان، سرامیک، پوشش های طرحدار آکریلیک یا ملات آماده پوشش داد.
قبل از اجرای نازک کاری و نماسازی غیر خشک، سطح بلوک های هبلکس به طور کامل تمیز و سپس مرطوب گردد. جهت اجرای پلاسترهای آماده نیاز به مرطوب کردن سطح نیست.
بهتر است از ملات ماسه سیمان با نسبت اختلاط یک قسمت سیمان، یک قسمت آهک مرده و شش قسمت ماسه در زیرکار استفاده گردد.

تلگرام-واتس آپ: 09937831660- 02122449923