بلوک هبلکس چیست

کاربرد فوم بتن در صنعت ساختمان

کاربرد فوم بتن در صنعت ساختمان

فوم بتن پوششی است جدید، جهت مصارف مختلف در ساختمان؛ که بعلت خواص فیزیکی منحصر به فرد خود، بتنی سبک و عایق با مقاومت لازم و کیفیت مطلوب ارائه میدهد.
فوم بتن از ترکیب سیمان، آب، و فوم (ماده شیمیائی تولید کننده کف) ایجاد میشود. ماده کف زا (فوم) درضمن اختلاط با آب در دستگاه مخصوص، حباب هایی از هوا را تولید و آنها را تثبیت می نماید.
کف حاصل که کاملاً پایدار می باشد، درضمن اختلاط با سیمان و آب، در درون میکسر (همزن)، ملاتی سبک و روان بوجود می آورد که قابل پمپاژ بوده و جهت مصارف گوناگونی ازجمله کف سازی، مورد استفاده قرار میگیرد.
این ملات، پس از خشک شدن، با توجه به درصد سیمان، درضمن بهره مندی از مقاومت مناسب، دارای وزن مخصوص بسیار پائینی درحدود 300~1600 کیلو گرم در مترمکعب خواهد بود (این وزن مخصوص، در کف سازی معمولاً درحدود 350 کیلوگرم در مترمکعب انتخاب میشود).
بنابراین بتن سبک بعنوان مصالحی که چگالی آن بطور قابل ملاحظه ای از بتن معمولی پایین تر است، میتواند نقش موثری در کاهش وزن ساختمانها، بخصوص در قسمت غیره سازه ای داشته باشد.
عمده ترین و اصلی ترین کاربردهای بتن سبک که امروزه در ایران، شاهد آن هستیم شامل بتن کفسازی و شیب بندی و همچنین بلوک های سبک سقفی و دیواری است.
مزایای بتن سبک درکنار سبک بودن، بالا بودن عایق حرارتی و صوتی، سرعت عمل در اجرا و قیمت مناسب بتن سبک هبلکس و بلوک سبک هبلکس می باشد.

تاریخ

12 شهریور 1396

دسته بندی

بتن سبک, بلوک سبک, بلوک سبک هبلکس, بلوک سبک هبلکس تهران, پودر آلومینیوم, پودر آلومینیوم بتن سبک, تولیدی بلوک سبک, چسب هبلکس, فرمستون, فوم بتن, کاربردهای بتن سبک, مزایای بتن سبک, هبلکس, چسب بلوک های سبک, هبلکس تهران