بلوک هبلکس چیست

تولید بلوک لیکا چگونه است؟

تولید بلوک لیکا چگونه است؟

فرآیند ساخت پوکه لیکا (پوکه صنعتی) پیچیده و سرمایه بر است برای تولید پوکه لیکا ( پوکه صنعتی ) ۳ مرحله زیر باید انجام شود .
فرآیند ساخت پوکه لیکا (پوکه صنعتی) :
مرحله اول ، فرآوری اولیه در تولید پوکه صنعتی ( لیکا ) نوعی خاک رس که نام علمی آن ابلیت یا مرنت موریونیت گفته می شود می باشد. این نوع خاک رس در مناطق محدود ولی مختلفی یافت می شود اولین بار در حوالی ساوه توسط کارشناسان اروپایی کشف و استخراج شد اما هم اکنون در بسیاری از مناطق ایران،معادن آن کشف شده است .
خاک رس پس از استخراج به کارخانه منتقل شده و فرآوری اولیه میگردد بدین صورت که هنگام حمل توسط تسمه نقاله توزین شده و با عبور از دروازه مغناطیسی وارد آسیاب شده و همراه با آب مورد نیاز که توسط شیر مغناطیسی کنترل می شود ترکیب شده و به صورت گل در می آید . گل حاصله وارد مخلوط کن شده و توسط دو محور چرخ گوشتی کاملا ورز داده می شود تا به صورت خمیرمانند در آید سپس از یک آسیاب غلطکی با مجرای حدود ۲ میلی متر عبور داده می شود تا بصورت یکنواخت درآید، خمیر بدست آمده جهت انجام مرحله دوم به کوره گرم ( خشک کن ) ارسال می گردد .

مرحله دوم : ساختن پوکه صنعتی
کوره گرم یا خشک کن طولی به اندازه ۳۵ متر دارد و ۵/۱ تا ۲ دور در دقیقه می زند گل در کوره در معرض هوای گرم قرار می گیرد تا خشک شود و نهایتا به گندوله های ریزی تبدیل می شود کوره گرم در ابتدا دارای حرارت ۱۵۰ تا ۲۰۰ درجه سانتی گراد است و به تدریج حرارت آن افزوده شده تا نهایتا به ۵۵۰ تا ۶۰۰ درجه سانتی گراد برسد گندوله های آماده شده به کوره پخت ارسال می شود کوره پخت یک استوانه بلند است به طول ۲۲ متر و قطر بیش از چهار متر که می تواند تا ۶ دور در دقیقه بچرخد منحنی حرارتی این کوره از ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد کشیده می شود و گندوله های طی این فرایند منبسط شده ( باد میکنند ) و به دانه هایی با قطر ۱ تا ۲۰ میلی متر تبدیل می شوند این دانه ها سبک و متخلخل هستند . دانه های لیکا پس از این فرایند به داخل خنک کننده های ماهواره ای فرستاده می شوند و پس از خنک شدن جهت انجام مرحله سوم در محوطه کارخانه دپو می شوند .

مرحله سوم : جوانه بندی
دانه های لیکا جهت مصارف مختلف دانه بندی می شوند از این رو پوکه های دپو شده توسط تسمه نقاله و با عبور از سرند به سه سایز ۴-۰ میلی متر ( پودری یا عدسی ) و ۱۰ تا ۴ میلی متر ( نخودی ) و ۲۵-۱۰ میلی متر ( فندقی ) تقسیم می شوند.

هبلکس تهران،آمادگی خود را جهت ارسال بلوک های بتن سبک هوادار اتوکلاو شده به تمامی شهرهای کشور اعلام می دارد.
کاربرد بلوک های هبلکس بعلت وزن کم و مقاومت مناسب و عایق حرارتی و صوتی مناسب، در ساختمان های مسکونی- بیمارستان ها-مجتمع های مسکونی و تجاری و بلند مرتبه سازی، بسیار چشمگیر است.

تاریخ

13 شهریور 1396

دسته بندی

بتن سبک, بتن سبک هوادار , هبلکس, بلوک های بتن سبک, بلوک های هبلکس, پوکه صنعتی, هبلکس تهران, لیکا