بلوک هبلکس چیست

آیا بلوک هبلکس محصول جدیدی است؟

آیا بلوک هبلکس محصول جدیدی است؟

بلوکهای سبک هبلکس (بلوک سبک اتوکلاوی) در اکثرنقاط اروپا بیش از ۸۰ سال و در آسیای دور و آسیای میانه بیش از ۴۰ سال و در استرالیا و آمریکای جنوبی بیش از ۲۰ سال است که استفاده می شود. استفاده از بلوک سبک هبلکس(بلوک سبک aac) در آمریکا از سال ۱۹۹۰ میلادی آغاز گردید. در حال حاضر سازه هایی با عمر بیش از ۷۵ سال وجود دارد که در شرایط بسیار مطلوب و با حداقل هزینه نگهداری و تعمیرات در حال استفاده می باشند.
علیرغم استفاده از بلوک سبک هبلکس(بلوک سبک aac) در ۲۰ سال گذشته در ایران، متأسفانه تقاضا برای مصرف آن وجود نداشته است. عدم استفاده از این محصول، بخشی به دلیل کیفیت پایین محصولات تولید شده و بخشی دیگر به دلیل کمبود اطلاع رسانی می باشد. علاوه بر این به علت وجود انرژی فراوان و ارزان در کشور، تقاضا برای این محصول کم بوده است.
در حال حاضر با توجه به حذف یارانه ها و استقرار قوانین محکم تر جهت بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ها ، نیاز به محصول بلوک سبک هبلکس(بلوک سبک aac) افزایش یافته است.

تاریخ

13 شهریور 1396

دسته بندی

AAC, بتن هوادار, بتن هوادار اتوکلاو, بلوک سبک, بلوک سبک AAC, بلوک سبک هبلکس, بلوک های سبک , هبلکس, بلوک سبک اتوکلاوی, بتن هوادار اتوکلاو شده, بلوکهای سبک هبلکس